website templates free download

IRAN2BAY.COM

چگونه اپارتمان و ویلای خود را در دبی اجاره دهید؟

نماینده رسمی  سازندگان رسمی و دولتی دبی

Iran2Bay.com

نحوه تعیین قیمت اجاره در دبی

خدمات ارزیابی Iran2Bay.com

با توجه به این که ملک و اپارتمان شما در دبی هزینه هایی از جمله شارژ ساختمان و تعمیرات را در بر دارد نرخ اجاره و مدت زمانی که طول خواهد کشید تا اجاره داده شود بسیار حائز اهمیت میباشد.

در صورتی که مبلغی بشتر از دیگر مالکین را مطالبه نمایید ممکن هست چندین ماه اجاره را از دست بدهید و در صورتی که مبلغ کمی مطالبه نمایید باز متضرر خواهید شد.

در صورت نیاز به براورد ارزش ملک خود برای اجاره یا فروش میتوانید با مشاورین ما در تماس باشید.

آنچه که در باره اجاره آپارتمان و ویلا در دبی باید بدانید

چگونه اپارتمان یا ویلای خود در دبی را اجاره دهید؟


با توجه به این که دبی کشوری است با تنوع ملیتی بسیار بالا، سازمان املاک دبی (RERA) قوانین بسیار واضح مشخصی را برای شفاف سازی حقوق مالک و مستاجر وضع نموده است که برخی از این قوانین را در ادامه به اطلاع شما میرسانیم

اولین اقدام جهت اجاره آپارتمان یا ویلای خود در دبی سپردن آن به یک دفتر مشاور املاک است. طبق قوانین RERA مشاور املاک قبل از هر گونه بازاریابی میبایستی کپی مدارک مالکیت را نزد خود داشته باشد که شامل کپی سند، کپی پاسپورت و نامه ایست که در آن مالک به طور کتبی از مشاور املاک بخواهد که برای ملک او مستاجر معرفی نماید.

تمام مشاورین املاک قبل از نشر هر گونه اگهی اجاره در روزنامه ها و پرتال های دبی، برای هر ملکی به طور خاص باید از RERA استعلام گرفته و مجوز تبلیغات دریافت کنند.

در امارات متحده عربی اجاره به صورت سالیانه تعیین میشود و مالک بسته به میل خود میتواند کل مبلغ اجاره یک سال را در همان ابتدا مطالبه و یا در دو یا چهار قسط تقسیم بندی نماید.

دقت نمایید در هر حالتی مستاجر میبایست بابت تمام پرداخت ها در همان ابتدا چک صادر نماید.
همچنین مستاجر مبلغی معادل 5% کل اجاره یک سال را نیز به مالک بابت بیعانه نگهداری از آپارتمان پرداخت مینماید که در زمان تخلیه آپارتمان در صورتی که خسارتی مشاهده نشود به طور کامل به مستاجر باز پرداخت خواهد شد.

مدت قرار داد اجاره در دبی حداقل شش ماه و به طور معمول یک سال میباشد که در زمان اتمام
مدت قرارداد مستاجر این حق را دارد که درخواست تمدید نماید.


در صورت تمایل به تمدید قرار داد و یا تخلیه از طرف مستاجر، وی باید حداقل دو ماه قبل از اتمام قرار داد مالک را از تصمیم خود آگاه سازد.

در صورت تمایل مالک به تخلیه ملک وی باید حداقل 12 ماه قبل مستاجر را از طرف نامه رسمی دادگاه مطلع سازد که صدور این نامه توسط دادگاه طبق شرایط خواص امکان پذیر است.
1. مالک قصد فروش داشته باشد.
2. مالک آپارتمان را برای استفاده شخص خود بخواهد.

به طور معمول مستاجر قرارداد اجاره را امضا و تمام چک های اجاره را تحویل مشاور املاک میدهد، سپس مالک نیز پس از امضا قرار داد، چک های اجاره را به همراه یک نسخه از قرار داد از مشاور املاک تحویل میگیرد.

مالکین موظف به ارائه تصفیه حساب آب ، برق، سیستم خنک کننده و گواهی عدم بدهی شارژ ساختمان، به مشاور املاک هستند تا مستاجر جدید با مشکلی در زمان نقل مکان نداشته باشد.
به طور معمول هزینه های تعمیرات جزیی در آپارتمان طی دوره اجاره تا سقف 500 درهم به عهده مستاجر و هزینه های بالاتر به عهده مالک خواهد بود.

طبق قانون RERA پرداخت کلیه قبوض به عهده مستاجر و پرداخت شارژ ساختمان به عهده مالکین است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

نرخ اجاره در دبی

نرخ ها برای اجاره یک سال میباشد که به صورت چک های 3 ماه پرداخت میشود.

سویت چهل متری 40 تا 80 هزار درهم
یک خوابه 60 تا 100 هزار درهم
دوخوابه 75 تا 140 هزار درهم
سه خوابه 95 تا 160 هزار درهم
ویلا دوخوابه 120 هزار درهم
ویلا سه خوابه 150 هزار درهم
ویلا پنج خوابه 200 هزار درهم

نماینده رسمی  سازندگان رسمی و دولتی دبی

Iran2Bay.com