online site builder

پرسشهای متداول

ارزان ترین آپارتمان در دبی برای خرید چقدر است؟
در حال حاظر خرید یک سویت 40 متری در شهرک های در حال توسعه با فاصله 15 کیلومتری از مرکز شهر به سرمایه ای حداقل 300 هزار درهم نیاز دارد و با سرمایه ای کمتر از آن نمیتوان در دبی ملکی خریداری کرد. در عجمان یک سویت را میتوان با مبلغ حداقل 150 هزار درهم خریداری کرد. اما در نظر داشته باشید برای دسترسی به دبی ترافیک سنگین یک ساعت و نیمی باید طی شود.

آیا با خرید یک سویت در دبی ویزای اقامت میدهند؟
خیر. برای درخواست ویزای اقامت از طریق خرید ملک، باید ارزش ملک خریداری شده حداقل یک میلیون درهم بوده و کل مبلغ ان پرداخت شده و قسطی نباشد. همچنین در نظر داشته باشید برای دریافت ویزا از این طریق هیچ تضمینی وجود ندارد و پس از خرید ملک سند ملک به همراه مدارک دیگر به سازمان مهاجرت تحویل  و  سپس در صورت تایید وزارت امنیت امارات ویزای 2 ساله  صادر خواهد گردید.

من برای مدت کوتاهی نیاز به اجاره اپارتمان دارم کمترین قیمت چقدر است؟
باتوجه به اینکه حوضه فعالیت ما در مناطق فری هلد و جدید دبی میباشد کمترین قیمت آپارتمان برای سویت 40 متری در مناطق مارینا، بیزینس بی، جی ال تی از ماهی 5 هزار درهم به بالا میباشد.

آیا میتوانم در دبی کار پیدا کنم؟
متاسفانه سالهاست برای ایرانی های و برخی ملیت های دیگر ویزای کاری به هیج عنوان صادر نمیشود. توصیه میکنیم کشورهای دیگر را برای مهاجرت بررسی نمایید.

هزینه زندگی در دبی برای یک خانواده 3 نفره چقدر است؟
همانطور که گفته شد در حال حاظر بزرگترین مانع برای زندگی در دبی داشتن ویزای اقامت است اما میتوان با ویزای توریستی سه ماهه و به طور موقت در دبی زندگی کرد. هزینه ها بسته به کیفیت مورد پسند هر شخصی متفاوت است. اما به طور میانگین برای اجاره یک اپارتمان یک خوابه و پرداخت هزینه مدرسه یک کودک و دیگر مخارج زندگی ماهیانه از 15 تا 25 هزار درهم هزینه در نظر باید گرفته شود.


کمترین مبلغ اجاره سالیانه اپارتمان چقدر است؟
در مناطق معقول شهری دبی، سویت چهل متری را میتوان با ماهی 3 هزار درهم اجاره کرد که هر سه ماه پیش پرداخت میشود. البته برای اجاره سالیانه باید ویزای اقامت و دسته چک یکی از بانک های امارات را داشته باشید.

رهن خانه در دبی به چه صورت است؟
در دبی قراردادی به نام رهن خانه وجود ندارد و کل اجاره ملک به صورت نقدی هر ماه باید پرداخت شود.

میخواهم پاسپورت اماراتی بگیرم
امارات پاسپورت شهروندی‌ نمیدهد. تمام‌ اتباع‌ خارجی فقط‌ ویزای اقامت دو‌ یا سه ساله دریافت میکنند که در پایان هر دوره‌ پس از انجام ازمایشات پزشکی و دریافت کارت سلامت (عدم ابتلا به بیماری های واگیر دار ) تمدید میشود 

چگونه میتوانم ویزای اقامت امارات دریافت کنم؟.
شرکت های ثبت شده در امارات میتوانند برای کارمندان خود درخواست ویزای کارمندی دو ساله قابل تمدید بدهند و بطور معمول کلیه هزینه های مربوطه   (حدودا 6 هزار درهم  ) و هزینه بیمه درمانی را خود شرکت کارفرما پراخت مینماید. این نوع ویزا سالهاست برای پاسپورت ایرانی بسیار به ندرت صادر گردیده است و فقط در صورتی احتمال صدور دارد که کارفرما یک شرکتی دولتی معتبر باشد.

ویزای سرمایه گذاری برای مالکینی که ملکی با مبلغ بالای یک میلیون درهم در دبی خریداری کرده اند و کل مبلغ ان تصویه‌ شده است (اقساطی نباشد) صادر میشود. توجه نمایید این ویزا اجازه کار یا هر گونه فعالیت تجاری را از شما سلب میکند. این نوع ویزا برای اتباع ایرانی با ضریب احتمال بسیار پایینی امکان پذیر است اما هیچ‌ گونه تضمینی بابت دریافت ویزای اقامت، پس از خرید ملک نیست.

دریافت ویزای دانشجویی یک ساله در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه های امارات برای اتباع ایرانی امکان پذیر است


برای فروش یا اجاره ملک خود در دبی چه مدارکی را باید به مشاورین املاک بدهم؟
مشاورین املاک برای تبلیغات و بازاریابی ملک شما برای فروش یا اجاره نیاز به کپی سند، کپی پاسپورت مالک، و نامه ای که کتبا از مشاور املاک درخواست فروش یا اجاره مطرح شده باشد دارند. شما بدون هیچ نگرانی میتوانید این مدارک را برای هر مشاور املاکی بفرستید.

نماینده رسمی  سازندگان رسمی و دولتی دبی

Iran2Bay.com